Terpeny i ich działanie

Terpeny to substancje dzięki którym konopie zawdzięczają swój unikalny smak i zapach. Mają również wpływ na efekty działań poszczególnych odmian.

Czym są terpeny?

Terpeny, w skrócie, są olejkami eterycznymi produkowanymi przez rośliny, które wpływają na aromat różnych rzeczy. Dotychczas były niedoceniane, gdyż wszyscy badacze skupiali się przede wszystkim na kannabinolach, jednak powoli odkrywane są ich właściwości. Obecne badania wskazują, że terpeny wzmacniają działanie kannabinoli i odpowiadają za ich dodatkowe, unikalne właściwości.

Terpeny i ich działanie

Terpeny mogą aktywnie wpłynąć na receptory mózgu i ich działanie. To one są odpowiedzialne za to, jak wiele THC dostaje się do mózgu i działają na niego w różnorodne sposoby. Jedne terpeny mają efekt uspokajający, inne natomiast działają zupełnie odwrotnie, pobudzają i dodają energii.

Odkrycie działania terpenów otwiera nowe możliwości, jeśli chodzi o stosowanie konopi indyjskich w medycynie. Tworzy się dzięki temu całkiem nowe pole do popisu dla hodowców i banków nasion, jako że dużą cześć terpenów będzie można syntezować bezpośrednio z nasion, których zakup i przechowywanie jest w pełni legalne.

nasiona marihuany