Marihuana a leczenie raka

Rak to jedna z najgorszych chorób na które może zachorować na raka. Co roku na świecie z tego powodu umiera kilka milionów ludzi. Społeczeństwo do tej pory jednak nie wynalazło lekarstwa który mógłby wyleczyć raka do zerowego stopnia. Jednak istnieją tylko leki które „gaszą” raka lub nie dają mu się rozwijać. 

Jednym z takich leków to medyczna marihuana. Liście, pąki i kwiaty tej rośliny zawierają niezwykła substancję chemiczną zwana kanabinol. THC zawarte w tej roślinie pozwala na zredukowanie wzrostu guza oraz ogranicza liczbę komórek nowotworowych. Medyczna marihuana pomaga w leczeniu takich nowotworów jak rak piersi, rak jelita, rak prostaty, rak mózgu, białaczki itp. Obecnie trwają badania nad możliwością wykorzystania marihuany w obniżeniu wiremii HIV.

Działanie

Podczas badan wykazano ,że kannabinoidy zawarte w ekstrakcie z konopii pomagają w znoszeniu silnych bólów neuropatycznych. Marihuana pomaga osobom chorym na raka które mają problem z zasypianiem. Sen jest ważny dla człowieka który zmaga się z tak ciężką chorobą, kanabinol sprawia, że osoba jest bardziej zrelaksowana i bez problemów może w łatwiejszy i łagodniejszy sposób pomóc przejść w stan snu. Wiele osób które zmagają się z rakiem miewają zawroty głowy które skutkiem są wymioty, jednocześnie konopia zapobiega takim sytuacją, osoba chora na raka jest w stanie wtedy normalnie jeść i co najważniejsze jest jej łatwiej o utrzymanie prawidłowej wagi ciała podczas walki z nowotworem.

Prawo

Śmiało można stwierdzić, że marihuana może być stosowana podczas leczenia raka, lecz w Polsce lecznicza konopia jest ciężka do zdobycia, a nawet jest nieosiągalna. Niestety w Polsce nie została zaakceptowana ustawa o uprawie marihuany w naszym kraju. W przyszłym czasie ustawa przewiduje duże zasoby tej rośliny w aptekach, lecz będzie ona sprowadzana z zagranicy z czym wiążą się duże koszty. Szacowana cena konopi przez aptekarzy wynosi około 50-60zł za gram rośliny, niestety nie będzie można dostać refundacji. Wiec z obserwacji sytuacji czarny rynek będzie miał szał na handel tą roślina, ceny będą niższe i będzie bardziej dostępna.

Sprawdź więcej na https://www.taniesianie.pl/

Be the first to comment on "Marihuana a leczenie raka"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*