Kannabichromen informacje podstawowe

Marihuana informacje podstawowe

Marihuana jest substancją odurzającą, która powstaje z konopi indyjskich. Rośliny te hoduje się na zewnątrz lub pod dachem. Hodowla konopi nie wszędzie jest dozwolona prawnie, a to ze względu na ich narkotyczne właściwości. Rodzime prawo nie zezwala na hodowanie tych roślin, wytwarzanie z nich marihuany, dystrybucję jej i sprzedaż. Za działanie wbrew tym zakazom grożą kary łącznie z pozbawieniem wolności. Marihuana jest legalna w czterech stanach USA, a także w Holandii i w Hiszpanii. W Niemczech, w Chorwacji i w Polsce legalna jest marihuana medyczna. Polskie prawo pozwala również na nabywanie nasion konopi i kolekcjonowanie ich. Nie zezwala jednak na wysiewanie roślin nawet dla własnego użytku. Gotowa do spożycia marihuana ma postać podobną do tytoniu. W istocie są to wysuszone części roślin, w których jest najwięcej składników psychoaktywnych. Kupowany w małych opakowaniach susz konopny umieszcza się w małych bibułkach i w ten sposób tworzy skręty nazywane też jointami.

Palenie marihuany a zdrowie

Palenie marihuany jest szkodliwe zwłaszcza wtedy, gdy robi się to regularnie. Zawarty w konopiach psychoaktywny związek chemiczny o nazwie THC, bardzo szybko wnika do mózgu i zmienia nastrój, reakcje i samopoczucie palącego. Marihuana bardzo szybko daje intensywne odczucie przyjemności nazywane hajem. Na haju człowiek jest radosny, wesoły, skory do kontaktów towarzyskich i zabawy, energiczny i przyjemnie pobudzony. Stan ten utrzymuje się przez kilka godzin. Na uzależnienie od marihuany narażeni są szczególnie młodzi użytkownicy, którzy nie umieją w inny sposób radzić sobie z negatywnymi emocjami. Naukowcy twierdzą, że w suszu konopnym jest więcej szkodliwych substancji niż w tytoniu. Podczas palenia skręta, dym wciągany jest dużo głębiej i duo dłużej zatrzymywany w płucach. Z drugiej strony, jak dotąd nie stwierdzono zależności między paleniem trawki a zachorowalnością na nowotwory płuc.

Kannabichromen, informacje podstawowe

Konopie indyjskie i produkowana z nich marihuana zawierają wiele związków chemicznych. Dzielimy je na psychoaktywne i niepsychoaktywne. Do tych pierwszych należy THC. Reprezentantem drugich jest CBD czyli kannabidiol. Naukowcy badający konopie odkryli ostatnio jeszcze jeden niepsychoaktywny związek chemiczny obecny w tej używce. Związek ten nosi nazwę kannabichromen – CBC. Wygląda na to, że jego właściwości są takie same jak właściwości CBD. Kannabichromen działa przeciwzapalnie, antydepresyjnie i przeciwbólowo.

Tekst został napisany na podstawie https://www.taniesianie.pl

Be the first to comment on "Kannabichromen informacje podstawowe"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*